* *

Server Status

Server is Online

Planned events!

5th-7th Oct 2022
Walkers & DeadMan
spawns in Woomyon:)

8th-9th Oct 2022
All kind of weird spawns
In Woomyon!

15th-16th Oct 2022
Babbary & MagMagikI
spawns in Woomyon:)
Drops loads of intes!

19th Oct 2022
Kizzys Birthday!
aka EaredSeal +
KizzyItems & Rose

Enjoy:)

Happy Hours!

none planned

Planned reboots!

22nd of Sept 2022
morning around 11:15am

29th of Sept 2022
morning around 11:15am

Download

Download full client,
make game account
in the launcher and
enjoy the game!

Packed client:
Mega
OR:
Google Drive

Use 7Zip if unpacking
client on other windows
than windows 10,
otherwise you
may have issues!

(Patch - not necessary!)
Patch

(WizWep 19/10/2017)
WepData

(IP patch if need)
IPPatch

(Latest Maps)
Maps

Setup Guide EN
Poradnik Instalacji PL
Members
Stats
  • Total Posts: 14314
  • Total Topics: 1122
  • Online Today: 9
  • Online Ever: 256
  • (January 23, 2020, 05:10:38 AM)
Users Online
Users: 0
Guests: 5
Total: 5
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?
October 06, 2022, 04:01:20 PM

Login with username, password and session length

Top Lists - Vote!

Author Topic: Autorskie pomysły na usprawnienie serwera by Wormi :P  (Read 4289 times)

Autorskie pomysły na usprawnienie serwera by Wormi :P
« on: May 15, 2014, 05:20:10 PM »

Wormi

• Newbie
  • *
    • View Profile
Postanowiłem założyć dla siebie i powszechnej opinii taki temat w którym będę wrzucał swoje pomysły i przemyślenia (których jest aż za dużo czasem) na temat wszystkiego dotyczącego gry na serwie, żeby usprawnić działanie, zwiększyć przyjemność gry no i oczywiście żeby wszystkim było lepiej ;)

A więc na pierwszy ogień:
1. NPC Sell All - jest bardzo wygodny dla wszystkich ale jednocześnie jest pogromcą, nowych graczy i osób chcących zrefować swoją broń.

Dzieje się tak dlatego że każdy item sprzedany u niego znika po jakimś czasie bez możliwości odzysku, a taki jubiler w ww zachowuje sprzedane itemki na zawsze dzięki czemu nowi gracze mogą sobie bez problemu kupić biżuterię np. na 27 level prosto ze sklepu a nie latać w śmieciowych itemach albo kupować na aukcjach po kosmicznych cenach. Jak robię questy to zbieram low levelowe itemki i sprzedaję po sklepach ww żeby Ci młodsi gracze też mogli sobie z nich skorzystać a nie latać w szajsie.

2. Apel górnika

CopperOre, SilverOre - na cholerę to komu? Nikt z tym nie będzie latał do sklepu i klikał jak popieprz bo się po prostu nie opłaca. Zajmuje tylko miejsce w bagu i przeszkadza, moim zdaniem należy albo zwiększyć sporo cenę sprzedaży albo w ogóle usunąć.

3. VIP Tokeny

Już napisałem do Seja PM ale nie sądze żeby się łatwo poddał, są po prostu cholernie za drogie. Załóżmy że chciałbym co miesiąc wspomagać serwer poprzez kupowanie sobie VIP Tokena żeby exp szybciej leciał o 30% - który i tak nie jest jedynym czynnikiem niezbędnym do rozwoju postaci, tylko jednym z trzech (exp, integral, FP). Miesięczny koszt VIP Tokena to 70 zł - ZA DROGO. Lineage II oficjalny polski serwer 30 zł miesięcznie i mamy 2x exp

Będę dopisywał kolejne posty jak będą mi różne rzeczy do głowy przychodziły. A w międzyczasie, piszcie co myślicie :P
« Last Edit: July 04, 2014, 08:37:29 PM by Wormi »
"Writhe, like a worm on a hook..."

Re: Wormiego luźne przemyślenia, aby było lepiej...
« Reply #1 on: May 16, 2014, 12:03:17 AM »

Abigail

• Full Member
    • View Profile
1. Popieram
2. Popieram w 100%
3. Wg mnie ceny vip-ów są okej, nie za drogie nie za tanie w sam raz. :P ja osobiście biore czasami vip token(30) na 24h i przez 12h expie, potem z tydzień nie mogę myśleć o expie bo mnie mdli, ale za to token wykorzystany w 100%.

Proponuje jeszcze zrobić ograniczenia ilości osób w guild. Np max ilość członków guild - 8/10. Wtedy będzie więcej wojen, a co za tym idzie - rozrywki!

« Reply #2 on: May 17, 2014, 07:43:55 PM »

Sejanus

• Administrator
  • Hero Member
    • View Profile
    • Legend of mir 3 Dark Side
jako ze nikt nie odpisal ja sie wypowiem:)

1. Ten npc zapisuje itemy i zostaja tak samo mozna od niego skupic, nic nie znika, sprawdzalem na reboocie:) wiec troche nie rozumiem tej propozycji:)

2. Wkodowane sa te ores i takze to sposob na wiecznych afkerow w kopalni:) tak daje ktos afk 24h i ma pelny bag bio, one maja zapychac baga aby tak sie nie stalo:)

3. To zostawiam otwarte:) musza gracze zdecydowac:)

4. Ilosc osob w guild jeszcze sie na tym nie zastanawialem, ale w jaki sposob mialbym to ograniczac?

5. dopisuj dopisuj Wormi:)

« Reply #3 on: May 18, 2014, 08:21:22 AM »

Wormi

• Newbie
  • *
    • View Profile
1. Ten npc zapisuje itemy i zostaja tak samo mozna od niego skupic, nic nie znika, sprawdzalem na reboocie:) wiec troche nie rozumiem tej propozycji:)
2. Wkodowane sa te ores i takze to sposob na wiecznych afkerow w kopalni:) tak daje ktos afk 24h i ma pelny bag bio, one maja zapychac baga aby tak sie nie stalo:)
4. Ilosc osob w guild jeszcze sie na tym nie zastanawialem, ale w jaki sposob mialbym to ograniczac?
5. dopisuj dopisuj Wormi:)

1. Hm, tyle razy zaglądałem, sprzedawałem tam itemki, i rzeczywiście zapisuje tylko nie na długo nie wiem dokładnie na jaki okres czasu. Może kilka godzin, może jeden dzień. W większości przypadków jak zaglądam na jego liste buy jest pusty, co jest dziwne zakładając że większość graczy dla wygody sprzedaje cały drop u niego. A tymczasem npc od swoich specjalności zachowują na zawsze, np. violet neck który sprzedałem do jubilera długo się tam utrzymywał dopóki ktoś go nie kupił, specjalnie sprawdzałem ;)

EDIT: Dzisiaj sprawdziłem i rzeczywiście trochę tych itemów ma, ale przysiągłbym że tydzień temu tak nie było

2. A mir nie ma innego systemu na afkerów? Znaczy jak się kopie w jednym miejscu te kamyczki pod postacią które świadczą o wydobywaniu złoża znikają i już nic nie wpada? :D

3. Odnośnie VIP rzeczywiście trzeba poczekać na wypowiedz innych ludzi, WYPOWIADAJCIE SIĘ, też tworzycie ten serwer nie tylko Sej :P Inna interpretacja Sej tworzy go dla was :D

4. Nie jestem do końca za tym pomysłem bo wylecę z gildii za niski level... Ale sposób w jaki można to ograniczyć to nakładać kary na GLM za nieregulaminową liczbę członków, każdy GLM byłby zobowiązany zgłosić oficjalną listę członków na forum i tak jak w przypadku każdego innego oszustwa za duży skład byłby zgłaszany przez innych graczy.

5. Ok no to jedziemy - ciąg dalszy przemyśleń

6. System FP - moim zdaniem wymagania FP są o wiele za duże na wszystko: itemy, reby, gemy. Na moim przykładzie: zakładając nienałogowy sposób grania (czyli tak z 4h-5h dziennie, bo wiadomo praca szkoła inne zajęcia, zero wstawania w nocy na respy bossów), w ciągu jednego dnia jestem w stanie zrobić z bossów - 2FP za resp WT, 4FP za resp BK, 4FP za resp EC łącznie 10FP. Zakładając że mam szczęście oczywiście i nikt ich nie ubił przede mną, podwójny resp jest w ciągu 3h więc mnożymy razy dwa i mam 20FP - dalej pod warunkiem że wszystko jest moje. Dołóżmy do tego 3-4 drzewka których ubicie zajmuje ponad godzinę (swoją drogą może by zmniejszyć ilość hitów żeby tak długo nie schodziło ;p). Daje mi to realnie ok 30FP dziennie. Więc na chwilę obecną potrzebuje jeszcze z 2 tygodnie żeby uzbierać zawrotne 800 FP na 2 reba.

Ok pomęczę się, uzbieram na reba, zasłużyłem sobie, co się dzieje potem? Mam 42 level i 34 FP - nie mogę za cholerę założyć itemów bo całe moje FP poszło na reba, a żeby tą kosę założyć potrzebuje 700 FP :'( Pożycz ktoś! rozlega się krzyk... w każdym dowolnym momencie ktoś w ww potrzebuje FP którego nie ma żeby się ubrać i wszyscy są ubrani za nie swoje FP. Potem widzę że będzie jeszcze gorzej, te wyższe reby po 8000FP, 12000FP, jak widzę te wartości to mi włosy z głowy wypadają, taki dobry mocny boss daje 5FP - 12000FP : 5 FP = 2400 mocnych bossów? :o

A potem na itemy które będą na wyższych levelach też pewnie będą wymagały z 8000 FP żeby założyć :D Tylko taką wartość to raczej ciężko będzie pożyczyć - w przyszłości to będzie trzeba robić zorganizowane pożyczki FP od całej gildii żeby się ubrać.

7. System wynajmowanych mobów - założenie było bardzo miłe na początek, żeby każdy mógł sobie przyspieszyć expa z mobkiem. Ale jest za tym też mroczna strona. Nie jesteśmy w stanie expić sam bez moba za inty, bo jest to w cholerę za wolne (ok. 8x wolniejsze). Właśnie dlatego są moby za inty za rozsądne ceny żeby każdy mógł expić powiecie ;) Ale prowadzi to do sytuacji kiedy graczem jest Protectorus czy Lessie master, a gracz jest zwykłym naganiaczem który do niczego innego się nie nadaje tylko do zwabiania lurów na swojego moba który robi całą robotę.

Ale niestety ten powyższy punkt na chwilę obecną jest nie do zmiany, ponieważ serwer jest dostosowany pod grę z mobami i trzeba byłoby wprowadzić za dużo zmian, inny exp za moby, statystyki itemów, mobów, OGROM rzeczy i dodatkowo ewentualna zmiana byłaby teraz niesprawiedliwa dla graczy z niższym lvlem.
« Last Edit: May 18, 2014, 10:01:16 AM by Wormi »

« Reply #4 on: May 18, 2014, 11:26:24 AM »

Sejanus

• Administrator
  • Hero Member
    • View Profile
1. ale tydzien temu ten npc byl dodany hehe:) po pierwszym reboocie mogl resetnac, ale juz po kazdym kolejnym powinny zapisywac normalnie:) wiec chyba jest git:)

2. nie ma :) pozatym to tez czesc gry ze tym syfem sie zapychamy, juz nie ulatwiajmy na maxa.

3. czekam.

4. takze czekam na wiecej wypowiedzi.

5. >>

6. nie zapominaj o questach:) pozatym za nim zrobisz dany lvl luzno fp powinienes nazbierac, takze mozna je skupowac od tych co maja za duzo:)

Co do wartosci fp wyzszych pamietaj :) ze za nim takowy lvl wbijesz to fp nazbierasz z palcem w dupie:)

wymagan 8000 fp nie ma, musialybyc na jakis lvl nie wiem 90 ktory nie jest mozliwy do wbicia na x1:)

najwyzsze wymagania to 2000+ na 50 i 3000+ na 60.

lepsze bossy daja 8fp srednio.

7. nie powinno sie na tym bazowac gry, ale jak juz ciagle sa moby za gold tak samo lessie, jesli na intach bijesz muty zbierasz duzo golda uzyj tego golda pozniej na kolejne lessie, mozesz takze expic w grp na lepszych mapach, badz bic pojedyncze moby na drugu+vipie.

Jeszcze raz powtorze to jak wbijac sobie adrenaline do zyly codzien i zapierdalac 10kilometrow, bez adrenaliny pozniej juz nie dasz rady bo sie przyzwyczaisz do doladowania. to tak samo jak z uzalenzieniami, nie mozna na nich bazowac zycia(w tym wypadku gry).

Lepsze pety to tylko bonus na weekend za gre:) chcialbym takze przypomniec ze te pety i tak nie daja rady na lvl 46+ nawet te najlepsze, chyba ze ktos dalej expi na slabej mapie z nimi:)

Server nie bazuje na mobach, lecz gracze ktorzy bazuja gre na mobach nie potrafia grac bez. Jak sie na nich podexpisz powinienes przechodzic na inne opcje> jesli war to dsurge, jesli wiz zdecydowanie lury, ma w chuj map do tego, jesli tao to pojedyncze moby z duzym exp na lepszych mapach.

« Reply #5 on: May 18, 2014, 11:44:51 AM »

Wormi

• Newbie
  • *
    • View Profile
1. Nieprawda :D npc jest od kiedy ja gram więc jakieś 2,5 tyg już :P Ale ok skoro już działa normalnie to temat wyjaśniony ;) Szczerze myślałem że on od dawna jest i tak mnie dziwiło czego nie ma itemów do kupna ;p
2. Ok wyjaśnione. To może chociaż zwiększyć cenę za sprzedaż? :D 250 gold wygląda komicznie, może kopalnia jakiś zysk poza bio by przynosiła ;p

6. Ok, prawda jest taka że dalej mam niski lvl i z mojej perspektywy zdobywanie fp to męka, mam nadzieję że na wyższych lvlach będzie lepiej. Ale jeśli mam być szczery z questami i kupowaniem to bym się nie rozpędzał. Z wszystkich questów można uzbierać coś koło 300 (nie wiem dokładnie nie liczyłem), a nikt nie sprzeda bo pilnują jak złota na swoje własne reby :D

7. Jeżeli tak wygląda sytuacja to super w takim razie ;) wszystko co piszę jest z perspektywy mojego levelu :P skoro na wyższych levelach moby odpadają i gracz przejmuje kontrolę to koniec moich zażaleń w tym temacie :)

« Reply #6 on: May 18, 2014, 12:05:51 PM »

Sejanus

• Administrator
  • Hero Member
    • View Profile
1. ja go na reboocie przed przed ostatnim dodawalem:)
po przed ostatnim(pierwszym po dodaniu) mogly zniknac po ostanim nie jak sprawdzalem;)

2. po co na tym zarabiac jak to smiec zapychacz baga:))

6. ponad 600 z questow:) + to co robiac je to z 650:)

7. problem ze moga nie chciec przejac kontroli i chciec lepsze pety badz ograniczac sie do gorszych map kurde:)) zobaczymy.

« Reply #7 on: May 19, 2014, 04:50:53 PM »

Sejanus

• Administrator
  • Hero Member
    • View Profile
jeno cos wormi? reboot po jutrze i off serva na 1-2h wtedy dodam pare rzeczy i to takze bym mogl:)

« Reply #8 on: May 20, 2014, 11:24:20 AM »

Veteran

• Full Member
    • View Profile
Chciałbym się wypowiedzieć raczej tylko odnośnie sytuacji, jeżeli chodzi o gildię. Według mnie jest to dobry pomysł żeby ograniczyć ilość osób w danej gildii co zaowocuje na pewno w liczniejszych wojnach o miasta. W tym momencie są tylko dwie gildie i każda z nich już jakieś miasto posiada, a nie wiem jak inni, ale ja każde wojny najlepiej wspominam. Patrząc na resztę raczej nie za dużo mam do powiedzenia bo wszystko jak wygląda tutaj mi pasuje, razem z waszymi ustaleniami.

« Reply #9 on: May 20, 2014, 11:33:34 AM »

Sejanus

• Administrator
  • Hero Member
    • View Profile
znajdzcie mi opcje jak to ograniczyc, ja albo mozgu nie mam dzis albo serio tego nie widze;)

jeno jutro przy rebootku oblukam:) moze akurat> wiadomo ze bylaby to niezla opcja.

« Reply #10 on: May 20, 2014, 11:39:35 AM »

Veteran

• Full Member
    • View Profile
To na zasadzie samego poinformowania jak Wormi napisał:

4. Nie jestem do końca za tym pomysłem bo wylecę z gildii za niski level... Ale sposób w jaki można to ograniczyć to nakładać kary na GLM za nieregulaminową liczbę członków, każdy GLM byłby zobowiązany zgłosić oficjalną listę członków na forum i tak jak w przypadku każdego innego oszustwa za duży skład byłby zgłaszany przez innych graczy.

Trzeba też ustalić ile osób w takiej gildii powinno być.

« Reply #11 on: May 20, 2014, 11:48:05 AM »

Konradf

• Full Member
    • View Profile
Co do FP - faktem jest , że aktualnie na serverze jest naprawdę dużo nowych graczy i mają oni duże problemy z uzbieraniem FP na pierwsze reby, można by było przemyśleć kwestie zmniejszenia FP bo np na 1 reba uzbieranie 400 FP dla zielonego gracza, który nie grał wcześniej jest to duży problem i zniechęca go do gry ! Proponuje obniżyć wymagane FP na 1 reba z 400 do 200 i z 2 reba z 800 na 600 FP Dla koksów graczy nie będzie to miało znaczenia bo taki kox gracz robi po 100 fp dziennie a nowy to ma farta jak zbierze z 20 FP.

Co do kosztów VIP-a , myślę, że cena 30% exp VIP-a na 24 godziny=42 inty jest całkiem fajna i każdy ma szansę to uzbierać lecz cena tych na 7 i 30 jest owszem z kosmosu można by trochę obniżyć by była ona urealniona :P jak ktoś policzył na 30 dni=70 zł ? to ceny premek na AOT gdzie był mob+ exp były dużo dużo tańsze !

Co do mobów za inty - każdy jest w stanie uzbierać sobie inty na nie i expić tak, są one dobre ale tylko do pewnego momentu jak Sej nie przeholuje i nie doda MM ZM JM to będzie OK :P Takie moby za inty są na każdym prawie servie , u nas każdy jest w stanie uzbierac na nie bo jest dużo intów z tree.

Od siebie dodam jeszcze , że fajnie by było przemyśleć kwestie eventów.... nie muszą to być eventy rodem z AOT i ds2 gdzie był exp2 resp 2x super DM2 , ale fajnie by było od czasu do czasu zrobić coś małego jakieś gifty , jakiś atak bosów na ww czy jakiś exp 2x na 1-2h w weekend :P Oczywiście bez przesady raz na 2-3 tygodnie dla graczy można dać na zachętę :) Wiem wiem jest bonus weekendowy ale event to event dużo graczy przyciąga i wzrasta ilość online zawsze a o to chyba nam chodzi)

« Reply #12 on: May 20, 2014, 02:46:22 PM »

Antychryst

• Newbie
  • *
    • View Profile
Co wy pierdolicie xD

« Reply #13 on: May 20, 2014, 07:23:55 PM »

Dolarek

• Newbie
  • *
    • View Profile
Antek na chuj sie wypowiadasz jak nie masz nic madrego do powiedzenia xD
Ja bym proponowal dodac jeszcze vip tokeny na 12h :) A co do eventow to sie zgodze z Konradfem, mogly by byc np raz na 2 tygodnie w weekend gifty tak jak kiedys na glebie, oczywiscie gifty w granicach rozsadku a nie chalice of goodsy i ultra gemy :p

« Reply #14 on: May 21, 2014, 09:14:42 AM »

Wormi

• Newbie
  • *
    • View Profile
jeno cos wormi? reboot po jutrze i off serva na 1-2h wtedy dodam pare rzeczy i to takze bym mogl:)

Na razie nic mi do głowy nie wpadło - tylko jedna taka mała zmiana, żeby do nagród za questy też dołączyć jakąś ilość expa (questy bez nagrody w expie jakieś takie łyse są a fajnie byłoby zobaczyć jak po zakończeniu długiego questa 2 paski expa wskakują), myślałem ostatnio jak zwiększyć aktywność na forum ale widze że powoli coś z tego wychodzi :D

Dopne się tylko do 2 tematów:
Ciesze się że pomysł na obniżenie fp ma poparcie bo rzeczywiście ciężko jest uzbierać na pierwsze reby. Pomysł Konradfa popieram

Popieram też Dolarka z pomysłem na vipy 12h, poszedłbym nawet dalej i za 6h też wprowadził, nie każdy ma siłe/możliwości/czas żeby cały dzień expić :)

« Last Edit: May 21, 2014, 09:21:45 AM by Wormi »

Last reboot

Server was rebooted
last time on: 05/10/2022
8:29:54am GMT+1
That is: 05/10/2022
9:29:54 Czasu Polskiego
9:29:54 German Time

Shoutbox

Last 10 Shouts:

Sejanus

October 03, 2022, 06:35:18 PM
nie zartuj nawet :)

raven

October 03, 2022, 06:10:11 PM
2. Tao moze juz robic questa na nowego peta na Birds F3, NPC tam stoi.
(trzeba miec reba 7 i level 85+)

serio nawet po tylu latach każesz  tao robić Questy na te pety ,,,, :-X

Sejanus

October 02, 2022, 08:23:39 PM
please post new ideas for auction good here:

http://www.niedobry.webd.pl/aot/index.php?topic=1426

maybe coming next week

Sejanus

September 20, 2022, 08:55:31 AM

JonSnow

September 19, 2022, 11:31:38 PM
Happy birthday Simon  8)